Vai tiešām Radošā tehnoloģiju nometne “CampIT” ir tehnoloģijām bagātākā nometne Latvijā? Mūsuprāt, tā tas IR! Tas, protams, nav bijis pašmērķis, bet trešajā nometnes gadā varam ar lepnumu teikt, ka nometniekiem ir pieejamas uz doto brīdi pats inovatīvākais no pieejamajām mājas izklaides tehnoloģijām. Tehnoloģijas var tikt izmantotas gan izklaidei, gan jaunas pieredzes iegūšanai, gan sevis izglītošanas nolūkos. Uzskaitīsim patreiz pieejamās tehnoloģijas, arī tās, kas paredzētas piedāvāt tuvākajā laikā. Sekojam līdzi tehnoloģiju attīstības tendencēm un regulāri vērtējam, ko jaunu piedāvāt turpmāk nometniekiem. Viens no nometnes CampIT mērķiem ir popularizēt eksaktās zinātnes, lai skolēni, izvērtējot savas karjeras iespējas, apsvērtu izvēli par labu šai jomai. Uzskaitīti tikai ar IT saistītās tehnoloģijas, japiemin, ka nodarbības tiek dalītas grupās Alfas un Betas, kad paralēli IT nodarbībām, norit Radošo tehnoloģiju nodoarbības (Dizains un tehnoloģijas u.c).
Pieejamo tehnoloģiju saraksts:
Portatīvie datori (ikvienam IT nodarbībā pieejams jaudīgs dators (i5 CPU, 8GB RAM, GTX GPU)
Portatīvie datori ar skārienjūtīgu ekrānu un rakstāmirbuli
Stacionārie datori, tai skaitā stacionārais dators ar ūdens dzesēšanas sistēmu un caurredzamu korpusu
Virtuālās realitātes komplekti:
HTC Cosmos Elite (kas patreiz skaitās viens no ērtākajiem komplektiem lietošanai)
HTC VIVE (vēl vienas VR brilles, ar ērtu uzstādīšanas sistēmu + augstas kvalitātes skaņa)
Oculus Go (VR brilles ar vienu kontrolieri)
Oculus Quest (četras brilles) – pēc iepriekšējo gadu pieredzes, esam sapratuši, ka šīs tehnoloģijas ir ļoti lielā cieņā
Dji Tello droni (vairāki)
3d Printeri (kopskaitā 3), tiek ļoti noslogoti, lai izdrukātu nometnieku vēlamos objektus, par ko mums liels prieks.
Google Home viedās mājas skaļrunis katrā istabā
Segway Giroskūteris (Ļoti iecienīta ierīce, plaši izmanto, lai pārvietotos pa teritoriju)
Drons DJI Mavic Pro un Mavic 2 Pro (Filmēšanas drons, ko nometnieki vada, lai aizlidotu līdz Kārļu HES un uztaisītu kādu foto).
FPV racing drons (sacīkšu drons, ko pamatīgā uzraudzībā ļaujam vadīt tikai retajam, kas pirms tam ir patrenējiem dronu simulatorā, bet vērot caur brillēm, ko “redz” drons, iespējams ikvienam interesentam)
Programmējams robots MakeBlock CodeyRocky.
Programmējams robots ar mākslīga intelekta funkciju iespējām DJI Robomaster S1 (divi gabali). Jau ticis programmēts gan izmantojot Scratch, gan python programmēšanas valodu.
Robots no Segway Robotics – līdz šim gan izmantots, lai ar to braukātos un redzētu tā AI jeb Mākslīgā Intelekta iespējas.
Rubika kubs, kas pieslēdzams pie viedierīces (iespēja gan iemācīties salikt rubika kubu, gan noteikt precīzi salikšanas ātrumu.
Dobot Magician EDU (daudzfunkcionāla industriālas kvalitātes programmējama robota roka)
Dobot Mooz Plus (3d Printeris, CNC iekārta un lāzergravieris)
GreenScreen fons, Sony NEX-VG30 video kamera, telefona stabilizators Zhiyun Smooth 4, skaņas ieraksta iekārtas u.c
Vairāki Lietu internetu jeb viedo māju risinājumi un iekārtas.
DJ pults, ar ko var miksēt mūziku un ritmu un iztēloties dīdžeja lomā, digitālās klavieres un programma, ar kuras palīdzību var apgūt klavierspēli.
Visu nevaram uzskaitīt, bet varam apgalvot, ka skolēni šīs tehnoloģijas izmanto, jāteic reizēm pat pārlieku pavirši, bet tas nemaina mūsu viedokli, ka tehnoloģiju lietošanu jaunajai paaudzei ir jāuztic lietot, jāmāca tās lietot atbildīgi un jēgpilni.
Add Comment